SOTHYS

V roce 1946 založil doktor biologie pan Hotz laboratoře firmy SOTHYS. Krátce poté otevřel kosmetický salon v nejluxusnější ulici Paříže „Rue du Faubourg Saint-Honoré“, kde dnes mají sídlo nejprestižnější kosmetické a módní značky. V salonu byly poprvé představeny fluidní séra v ampulích, kosmetické výrobky a speciální obličejové salonní kúry.

Salon prošel během let řadou změn a dodnes reprezentuje exkluzivní značku SOTHYS na nejvyšší úrovni.V roce 1966 zakoupila pařížský salon krásy rodina Masů. Původně vlastnila lékařský podnik v Principauté de Monaco, takže Bernard Mas vyrůstal v atmosféře, kde byly dennodenně vedeny vášnivé diskuze o farmaceutických a parafarmaceutických novinkách. Pocházel z prostředí, v němž vědci a chemici horlivě objevovali možnosti, které v 50. letech nabízel kosmetický průmysl.

SOTHYS pobočka

Protože byl přesvědčen o budoucnosti kosmetiky ve zkrášlujících centrech, rozhodl se získat stálé místo na trhu s exkluzivní kosmetikou a vybudoval moderní firmu specializovanou výhradně na kosmetiku pro profesionální využití. Od roku 1969 se bratr prezidenta společnosti, pan Jean-Pierre Mas, stará o rozvoj firmy ve Francii. Bernard Mas se mohl plně soustředit na světové trhy a postupně rozvíjet kosmetickou firmu. SOTHYS se tak zaslouženě stala rodinnou firmou mezinárodního charakteru.

V průběhu dalších let se firma úspěšně rozvíjela a v roce 1971 došlo k vybudování reprezentativního centra v městě Meyssac na jihu Francie. O pět let později se přestěhovala veškerá administrativa do nového sídla v Brive, regionu Corréze v jihovýchodní Francii. Ke kanceláři vedení se postupně přidružily vědecké a výrobní laboratoře. Od 70. let vznikaly první filiálky SOTHYS Paris v Evropě.

SOTHYS pobočka

V současnosti je najdete téměř ve všech zemích Evropské Unie. V roce 1982 vznikla sesterská firma v Miami na Floridě, která zásobuje trh na americkém kontinentu. Od roku 1985 existuje pobočka v Singapuru pro asijský trh.

V roce 1988 proběhla rozsáhlá modernizace firmy a provoz byl slavnostně znovu zahájen bývalým francouzským prezidentem Jacquesem Chiracem.

Cílem firmy SOTHYS Paris je dosáhnout na kosmetickém trhu co nejlepších výsledků a absolutní spokojenosti klienta. Tým vědců, výstižně pojmenovaný výzkumná jednotka, každý rok obnovuje technologické složení výrobků.

Výsledné hi-tech formule vznikají ve spolupráci s pracovníky v mezinárodních laboratořích propojením vyspělé technologie a aktuálních trendů – aromaterapie, biotechnologie, algoterapie a smyslové kosmetiky